Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Касянчук Н$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Лук'янова О. М. 
Стан системи L-аргінін - NO-нітритредуктаза та шляхи корекції її порушень у дітей із синдромом подразненого кишечнику / О. М. Лук'янова, А. Г. Ципкун, О. Г. Шадрін, Н. Р. Касянчук // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 3. - С. 8-11. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено результати вивчення системи L-аргінін - оксид азоту (NO) - нітритредуктаза у 82-х дітей 8 - 15 років з різними формами синдрому подразненого кишечнику (СПК). Стан нітрергічної системи у дітей з переважно моторними розладами (закрепами або діареєю) характеризується зменшенням прекурсору NO - L-аргініну в сироватці крові і підвищеною активністю нітритредуктази, характерних для напруги адаптаційних систем організму. Недостатня кількість NO у крові дітей з переважно больовою формою СПК, можливо, обумовлює підвищену скорочувальну активність кишечнику, яка за даними літератури лежить в основі больового абдомінального синдрому у дітей цієї групи. Виявлені зміни і залежність компонентів системи L-аргінін NO-нітритредуктаза від форми СПК свідчать про наявність патогенетичного зв'язку між ними, що визначає нові шляхи корекції функціональних порушень моторно-евакуаторної функції кишечнику у дітей.


Ключ. слова: діти, синдром подразненого кишечника, оксид азоту
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.3-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Касянчук Н. Р. 
Добові ритми концентрації кортизолу та серотоніну у дітей з хронічними вірусними гепатитами / Н. Р. Касянчук, В. К. Тищенко, А. Г. Ципкун // Фізіол. журн. - 2003. - 49, № 1. - С. 46-51. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Изучены суточные ритмы концентрации кортизона и серотонина в слюне здоровых детей и больных хроническими вирусными гепатитами B (ХГВ) и C (ХГС). Выявлены изменения хроноструктуры ритмов в зависимости от вида возбудителя и активности воспалительного процесса. Установлен десинхроноз циркадианного ритма кортизола и серотонина, проявляющийся качественными (период) и количественными (мезор, амплитуда колебаний, акро- и минифаза) изменениями показателя ритма. Суточный ритм серотонина при активном и неактивном ХГВ и активном ХГС носил циркадианный характер с высоким мезором и амплитудой колебаний; для неактивного ХГС характерна трансформация ритма. При активных формах ХГВ и ХГС ритм суточной динамики кортизола не определялся. При неактивном ХГВ выявлен циркадианный ритм, при неактивном ХГС - отмечена тенденция к циркадианному ритму с сохранением фазности. Анализ циркадианного ритма кортизола и серотонина может быть использован в качестве критерия оценки характера и активности патологического процесса в печени.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Касянчук Н. Ю. 
Анатомо-функціональні особливості лютеїнової фази менструального циклу у жінок з аутоімунним тиреоїдитом на фоні еутиреозу / Н. Ю. Касянчук, К. Л. Аветисьян, Л. М. Захарцева // Укр. мед. часоп. - 2008. - № 2. - С. 123-127. - Бібліогр.: с. 126-127. - укp.

Зазначено, що аутоімунний тиреоїдит, навіть на тлі еутиреозу, негативно впливає на стан жіночої репродуктивної системи. За результатами дослідження, дані якого наведено, у разі аутоімунного тиреоїдиту та еутиреозу відзначають овуляторні менструальні цикли з недосконалим фолікулогенезом. Також у жінок із зазначеною тиреоїдною патологією виявляють гістологічно підтверджену недостатність лютеїнової фази менструального циклу, що викликано у них як гормональною недостатністю жовтого тіла, так і локальним порушенням рецепції ендометрія до статевих стероїдних гормонів. На підставі проведених досліджень наведено рекомендації щодо двохетапної передгравідарної підготовки цього контингенту жінок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37 + Р415.120.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Касянчук Н. Ю. 
Обгрунтування системи передгравідарної підготовки жінок з гіпотирозом на тлі автоімунного тироїдиту / Н. Ю. Касянчук, М. В. Гульчій, Т. Ю. Грубнік // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 3. - С. 89-94. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Гипотиреоз, как некорригированный, так и на фоне аутоиммунного тиреоидита, отрицательно влияет на женскую фертильность. По результатам исследования при гипотиреозе на фоне аутоиммунного тиреоидита наблюдается гиперпролактинемия, а также клинические, ультразвуковые и лабораторные признаки поликистоза яичников. На основании проведенных исследований приведены рекомендации в отношении системы двухэтапной предгравидарной подготовки данного контингента женщин, в результате применения которой нормализуется сывороточный уровень пролактина и уменьшаются вышеуказанные признаки поликистоза яичников.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23 + Р712.5-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Касянчук Н. Ю. 
Наукове обгрунтування методів передгравідарної підготовки перед допоміжними репродуктивними технологіями у жінок з патологією щитоподібної залози : автореф. дис... канд. мед. наук / Н. Ю. Касянчук; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено питання діагностики, тактики ведення та передгравідарної підготовки у разі жіночої безплідності на тлі тиреоїдної патології. Виявлено, що частота випадків тиреоїдної патології у структурі жіночої безплідності становить 16,3 %. За цього на тактику ведення і результативність використання методів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) впливають некоригований гіпотиреоз й аутоімунний тиреоїдит (АІТ), навіть у разі еутиреозу. У пацієнток з патологією щитовидної залози (ЩЗ) частота настання вагітності після реалізації ДРТ удвічі менша від відповідного показника у жінок без тиреоїдної патології. Установлено, що зі збільшенням рівня антитіл до тиреопероксидази відбувається погіршення репродуктивного прогнозу. З'ясовано, що розвиток порушень фертильності у жінок з АІТ та еутиреозом спричинений зниженням якості оогенезу на тлі овуляторних менструальних циклів, що призводить до недостатності лютеїнової фази. Це підтверджується наявністю нормальних рівнів гонадотропінів, зменшенням концентрації естрадіолу та соно-розмірів домінантного фолікула, гіполютеїнізмом, зменшенням соно-діаметрів жовтого тіла, морфофункціональними ознаками недостатності лютеїнової фази. Гормональними характеристиками аутоімунного тиреоїдиту на тлі гіпотиреозу є підвищення рівня пролактину крові з пролактин-залежною гіпоплазією ендометрія, а також збільшення гонадотропного індексу. За цього наявні олігоменорея та мультифолікулярна структура яєчників, що можна розглядати як ознаки розвитку полікістозу яєчників. Виявлено, що перебіг першого триместру вагітності після проведення ДРТ у жінок з тиреоїдною патологією

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Татарчук Т. Ф. 
Патогенетичні аспекти порушень репродуктивного здоров'я при метаболічному синдромі у жінок / Т. Ф. Татарчук, Н. Ю. Касянчук, Н. В. Косей, І. Ю. Ганжій, І. М. Капшук // Здоровье женщины. - 2011. - № 6. - С. 155-160. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто необхідність розроблення чіткої системи заходів лікування та профілактики метаболічного синдрому з урахуванням гендерних особливостей. У підлітків і молодих жінок з діенцефальними проявами і різними клінічними формами полікістозу яєчників існує необхідність створення рекомендацій щодо зменшення прогресування морфологічних та ендокринно-метаболічних змін для збереження або відновлення фертильності, а також з метою запобігання розвитку метаболічного синдрому у майбутньому. У пацієнток перименопаузального віку особливе значення має не тільки корекція ліпідного профілю і антигіпертензивна терапія, але й адекватний менеджмент гінекологічної патології у зв'язку із підвищеним ризиком розвитку гормонзалежної онкологічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р71-2 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Касянчук Н. Ю. 
Структура патології шийки матки в жінок з метаболічним синдромом / Н. Ю. Касянчук // Здоровье женщины. - 2011. - № 5. - С. 148-150. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Поширеність і кольпоскопічні особливості патології екзоцервіксу в жінок з метаболічним синдромом (МС) не мають суттєвих відмінностей від відповідних показників у здорових жінок репродуктивного віку. Це може бути свідченням того, що в генезі патології шийки матки переважне значення має дія інфекційного агента, а не особливості гормонального гомеостазу. Проте в цьому разі слід зазначити, що жінкам із МС кольпоскопічний скринінг стану епітелію шийки матки повинен проводитися згідно із загальноприйнятим протоколом з метою профілактики раку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-2 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Касянчук Н. Р. 
Добові ритми антиокиснювальної активності слини в дітей із хронічними вірусними гепатитами / Н. Р. Касянчук, В. К. Тищенко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 5. - С. 70-76. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

У детей с хроническим вирусным гепатитом B и C изучены суточные ритмы общей антиокислительной активности в слюне в зависимости от активности воспалительного процесса в печени. Выявлен десинхроноз, который проявляется снижением величины мезора, амплитуды колебаний, инверсией и трансформацией ритма, что может служить дополнительным биоритмологическим критерием, характеризующим особенности течения хронических гепатитов вирусной этиологии. Установлено, что после лечения у детей с неактивным хроническим гепатитом B отмечена тенденция к сохранению циркадианного ритма с дневной акрофазой, но с низкой амплитудой колебаний и мезором. При активном хроническом гепатите B восстанавливается циркадианный ритм с его инверсией. После лечения неактивного хронического гепатита C выявлено сохранение ультрадианного ритма с повышением величины амплитуды колебаний. Циркадианный ритм общей антиокислительной активности у детей с активным хроническим гепатитом C характеризуется низкоамплитудным колебанием с незначительным повышением мезора. Доказана возможность использования параметров суточных ритмов общей антиокислительной активности в качестве оценки эффективности проведенной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.510.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського